Tudi v letošnjem šolskem letu bomo izvajali stalne projekte, ki jih izvajamo že vrsto let in so del življenja na šoli.
- Lutkovna skupina TukajTu
V lutkovni skupini TukajTu, ki je že dolga leta stalnica na naši šoli, bodo sodelovali učenci NIS in PPVI. Izbrali bomo besedilo, ki ga bomo skupaj z učenci preoblikovali in prilagodili, ter izdelali lutke in sceno. Končni produkt vsega tega bo lutkovna predstava, s katero bomo tudi sodelovali na območnem srečanju lutkovnih skupin. Lutkovno predstavo imamo namen predstaviti tudi ostalim učencem in zaposlenim naše šole ter družinskim članom sodelujočih učencev.
Vodja lutkovne skupine je Danijela Cvetko.
- Minkina likovna kolonija
Že 16. Minkina likovna kolonija se bo predvidoma odvijala maja oz. junija 2025. Namen kolonije je skupno likovno ustvarjanje in druženje, zato bomo k udeležbi poleg učencev naše šole tudi letos povabili okoliške osnovne šole in vrtce. Na koloniji pričakujemo okvirno 15 do 20 udeležencev. Kolonija se odvija eno dopoldne (v času pouka) v prostorih šole. Tema Minkine likovne kolonije je vsako leto drugačna in bo izbrana naknadno.
Vodja projekta je Mija Primec.
- Šolsko glasilo Pikapolonica
Šolsko glasilo vsako leto povezuje učence, starše in učitelje, ustvarja občutek pripadnosti šolski
skupnosti. Je zaključena celota o dogajanju v šoli skozi celotno šolsko leto. Namenjeno je praznovanju dosežkov učencev, predstavitev njihovih izdelkov, spodbujanju ustvarjalnosti in sodelovanja. S tem imajo učenci priložnost, da se izrazijo na različne načine; pokažejo dosežke s tekmovanj, z literarnimi in likovnimi izdelki, s sodelovanjem na različnih dogodkih in s povezovanjem izven šole. Šolsko glasilo ima že leta pomenljiv naslov Pikapolonica. Ta je živahne barve, leti poraznolikih krajih, kot so raznoliki dosežki in doživetja naših učencev. Učiteljice Eva, Petra, Tina in Maja bodo od učiteljev in učencev skozi celotno šolsko leto zbirale gradivo in ga oblikovale. Gasilo Pikapolonica bo predstavljeno učencem ob koncu šolskega leta, ob tem se bodo lahko spomnili prijetnih doživetij, se veselili dosežkov in občudovali izdelke. Tiskana verzija glasila bo na ogled na voljo v šolski knjižnici, v elektronski obliki pa bo objavljeno na šolski spletni strani.
Uredniški odbor glasila sestavljajo Eva Svenšek, Petra Pešak, Tina Mlakar in Maja Vrhovnik, pri zbiranju gradiva sodelujejo tudi ostali učitelji.
- Center za svetovanje za otroke, starše in strokovne delavce na področju posebnih potreb
»Center« ima že več kot desetletno tradicijo delovanja na področju otrok s posebnimi potrebami.
Nudi brezplačne storitve za okoliške ustanove, otroke in starše. Za vzgojno-izobraževalne ustanove, starše in strokovne delavce nudimo:
- svetovanje in podporo za družine ob učnih, vedenjskih in čustvenih težavah otrok,
- svetovanje in podporo za zunanje institucije ter vzgojno-izobraževalne ustanove in njihove
zaposlene, - pomoč pri odkrivanju in prepoznavanju težav in primanjkljajev otrok,
- specialno-pedagoško diagnostiko za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami
(diagnostični preizkus SNAP, idr.), - pomoč pri preusmerjanju otrok v ustrezne izobraževalne programe ali institucije,
- individualne obravnave otrok in učencev,
- pomoč vzgojno-izobraževalnim ustanovam pri pripravi individualiziranih programov za otroke
s posebnimi potrebami, - organizacijo in izvedbo izobraževanj ali delavnic za strokovne delavce in starše po dogovoru s
strokovno delavko centra, - organizacijo in izvedbo delavnic za učence oziroma vrtčevske skupine,
- izposojo strokovnih gradiv in didaktičnega materiala iz šolske knjižnice.
V Centru bodo nudile pomoč: mag. Kristina Višaticki, Maja Verhovnik, Tina Mlakar, Laura Zrinski, Sonja Tarča, Andreja Pogorevc, Nuša Vogrin, Katja Sagadin in Klavdija Fridrih Gošnjak.