Šolski sklad

Namen šolskega sklada je:

• financiranje dejavnosti, ki niso sestavina izobraževalnega programa, oziroma se ne financirajo iz javnih sredstev,
  • nakup nadstandardne opreme,
  • zvišanje standarda pouka,
  • pomoč socialno šibkim,
  • zagotavljanje sredstev za spodbujanje razvojne in raziskovalne dejavnosti učencev,
  • za udeležbo učencev iz socialno manj vzpodbudnih okolij na dejavnostih, ki so povezane z izvajanjem javno veljavnega programa, vendar se ne financirajo v celoti iz javnih sredstev, če se na ta način zagotavlja enake možnosti.

Sklad pridobiva sredstva iz:

• donacij,
  • prostovoljnih prispevkov staršev, zaposlenih…
  • zapuščin,
  • drugih virov (prostovoljnih prispevkov iz zbiralnih akcij učencev, izdelkov na bazarjih učencev…)

Sklad si lahko pridobi sredstva tudi iz naslova donacij posameznega rezidenta iz namenitve dela dohodnine za posamezno leto, in sicer do največ 0,3%.

Sklad upravlja sedemčlanski upravni odbor.

Predstavniki šole:

• ga. Valentina Vidovič
  • ga. Bojana Verčkovnik
  • ga. Sonja Tarča
  • ga. Ksenija Sorčnik

Predstavniki staršev:

• g. Sergej Kövež (namestnik predsednice)
  • ga Klavdija Rajšp
  • ga. Barbara Koren Kovačević

Ime sklada je: Šolski sklad Osnovne šole Minke Namestnik-Sonje Slovenska Bistrica
Sedež sklada je: Osnovna šola Minke Namestnik-Sonje Slovenska Bistrica , Partizanska ulic 20, 2310 Slovenska Bistrica
Številka računa: SI56 013136030691638