Projektni dan: jesenske ustvarjalnice, gozdna učilnica

in druženje z učenci OŠ Špitalič

Učenci in učiteljice 4. razreda smo 17. 10. 2023, izvedli prav poseben projektni dan, saj smo se učili, ustvarjali in družili z učenci OŠ Špitalič. Vrata svoje šole so nam na stežaj odprli prijazni učenci 1., 2., 3. in  4. razreda ter srčni učiteljici Katja in Valentina. Najprej smo se ob kratkem kulturnem programu predstavili in spoznali smo, da vsi radi pojemo. Ni pa nas družilo samo petje. Skupaj smo tudi ustvarjali z naravnimi materiali. Med sabo smo si pomagali, dajali nasvete, izmenjavali ideje in nastali so Bučkoti in Bučke, jesenski venčki, strašila, ježki in teta Jesen. Vsi smo bili ponosni na svoje izdelke, še bolj pa na to, da smo jih izdelali skupaj. Ta dan smo vse počeli skupaj, tudi malicali. Po malici smo se odpravili v gozdno učilnico. S posebnim pozdravom smo pozdravili gozd in se mu zahvalili, da nas je sprejel v svoje zavetje. V gozdnem gledališču smo poslušali jesensko pravljico, nato pa smo po dolgem in po čez raziskovali gozdne kotičke, se učili in iskali gozdne škratke. Ni nas motilo ne blato, ne kapljice, ki so polzele iz drevesnih listov, saj nas je gozd popolnoma prevzel. Na viseči mreži smo se ob pogledu v drevesne krošnje, poslušanju žuborenja bližnjega potočka in petju ptic umirjali in se počasi odpravili proti šoli. Pred odhodom pa smo se še enkrat zahvalili gozdu, ker smo lahko občudovali njegove lepote, se učili, igrali, družili in v njegovem objemu smo našli nove prijatelje. Naše druženje z učenci OŠ Špitalič se je počasi bližalo h koncu. Na šolskem igrišču smo še zadnje trenutke izkoristili za skupno igro, tekanje, guganje ter  spuščanje po toboganu in jeklenici. Ob slovesu so nam učenci podarili gozdne škratke, ki so jih sami izdelali, mi pa smo jim podarili naše mavrične kamenčke prijateljstva. Obljubili smo si, da se bo naše prijateljstvo in sodelovanje nadaljevalo.

Učenci 4.a in

učiteljice Bojana, Karmen, Nika