Obvestilo za starše

Spoštovani starši, skrbniki pred vami je kratek povzetek okrožnice Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport z dne 8. 5. 2020.

Vlada Republike Slovenije je s sklepom št. 18100-22/2021/1 z dne 29. 4. 2020 sprejela Okvirni načrt sproščanja omejitvenih ukrepov, s katerim od 18. 5. 2020 dalje postopoma odpravlja omejitve na področju šolstva in predšolske vzgoje. V povezavi z omenjenim sklepom vlade bo ministrica za izobraževanje, znanost in šport izdala Sklep o izvedbi vzgojno-izobraževalnega dela v osnovnih šolah v šolskem letu 2019/2020.

Sklep ministrice bo določal, da se vzgojno-izobraževalno delo za učence 1., 2. in 3. razreda predvidoma 18. 5. 2020 dalje izvaja v prostorih šole ter, da se bo od 25. 5. 2020 dalje v prostorih šole izvajalo vzgojno-izobraževalno delo tudi za učence 9. razreda. Prav tako se načrtuje, da se od 25. 5. 2020 dalje za učence od 4. do 8. razreda, ki imajo učne težave in težko dosegajo standarde znanja, lahko v prostorih šole izvaja dopolnilni pouk ter druge oblike individualne in skupinske pomoči.

Na enak način se bo izvajal tudi prilagojeni program osnovne šole z nižjim izobrazbenim standardom, posebni program vzgoje in izobraževanja se zaenkrat še ne bo izvajal.

Zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami program do nadaljnjega še ne izvajajo.