Družili smo se

V petek, 16. 6. in torek,  20. 6. 2017 smo se nekateri učenci in učitelji  družili z učenci 2. osnovne šole Slovenska Bistrica. V petek so nas obiskali učenci četrtih razredov in v torek učenci petih razredov. Z druženjem so smo želeli pokazati, da smo tudi mi učenci, ki se učimo, igramo, smejimo in si želimo prijateljev.

Učence smo pričakali jih na domskem dvorišču, kjer jih je najprej pozdravila gospa ravnateljica Klavdija, nato pa smo jih povabili k različnim dejavnostim. Fante je najbolj pritegnila igra nogometa, dekleta pa izdelovanje zapestnic in verižic. Gospa Jasmina je gostom predstavila našo čutno pot. Ker so gostje imeli zavezane oči, so jih po poti vodili naši učenci. Nato so vloge zamenjali. V eni skupini so učenci 2. osnovne šole našim učencem razložili, kaj vse je značilno za poletje in jim s kredami narisali »snov.«  V drugi skupini smo želeli izdelati kristalne črke in zvezdice vendar nam poizkus ni uspel. Je pa bila zelo obiskana miza s perlicami. Učenci so izdelovali nakit, ki pa ga niso smeli obdržati ampak so ga morali nekomu podariti. Najboljši del je sledil na koncu, ko so nas gospe kuharice ohladile s slastnim sladoledom.