Teden umetnosti v šoli

V času med 24. in 30. majem pod okriljem UNESCA zopet poteka teden umetnosti v šolah in vrtcih.

Pri urah likovne umetnosti so učenci v različnih tehnikah ustvarili paleto zanimivih izdelkov. Nekateri so nastali v trenutnem navdihu, drugi  počasi in bolj premišljeno.  Kaj vse naši učenci  vidijo, doživljajo in kako čutijo smo zbrali in predstavili na likovni razstavi, ki je popestrila stopnišče naše šole.

Da otroci radi ustvarjajo, ni nobena skrivnost. Samo dovoliti jim je treba. Največje zadovoljstvo pa je takrat, ko vidiš, da postojijo pred razstavljenimi deli, prepoznajo svoj izdelek, se tega razveselijo in o tem govorijo vsem, ki pridejo mimo.

Za vse, ki nimajo priložnosti pogledati v naše prostore pa naj galerija mladih umetnikov pokaže in pove, da je umetnost mogoče približati prav vsakemu.

Brigita Marčič