Pecs

Osebe s težjimi motnjami govora le s težavo vzpostavijo stik s soljudmi. Komunikacijo zato doživljajo kot oviro, ki jim otežuje vključevanje v družbo in zavira njihov razvoj. Da bi bila njihova sposobnost komuniciranja čim boljša jim lahko pomagamo z metodo PECS.

PECS (Picture Exchange Communication System) je sistem komunikacije z izmenjavo slik in predstavlja alternativo v komunikaciji za osebe, kjer govor ni razvit oziroma ne zajema funkcije komunikacije. Z izmenjavo slikovnih simbolov bodo otroci z motnjami govora zmogli izražati svoje potrebe, želje, interese, zanimanja in občutenja.
Skupina, ki dela z otrokom v povezavi s starši lahko po tej metodi pomaga otroku, da postane aktiven in uspešen pri komuniciranju. Tak otrok postane bolj miren in zadovoljen.
Strokovne delavke na naši šoli se redno izobražujejo o metodi PECS.

Sličice za delo po metodi PECS

(Skupno 1.620 obiskov, današnjih obiskov 1)