Pust v PPVI

Tisti, ki ste v zadnjem tednu pozvonili na vratih doma naše šole, ste zagotovo morali opaziti tudi masko, ki krasi naš vhod. Kurent!

Kurent je bil tisti, s katerim smo začeli in pravzaprav tudi končali dan dejavnosti, namenjen pustu, ki je v torek, 21. februarja 2023, potekal za učence 3.-6. stopnje PPVI.

Za začetek smo si pogledali, kaj že vemo o kurentu, nato pa smo se odločili, da bodo tokrat mlajši učenci tisti, ki bodo prevzeli vajeti v kuhinji ter nam pripravili nekaj za posladkati. Naredili so »miške«, ki so jim res izvrstno uspele. Malo večji učenci pa so izdelali kurenta, ki sta v tem pustnem času krasila vrata in hodnik doma.

Nismo pa tega dne preživeli sami, tudi najmlajši učenci PPVI in Nis so se nam pridružili, in sicer smo se odpravili na manjšo povorko po našem mestu. Našemljeni seveda. V tem pa res uživamo. Še čisto prave kurente smo srečali.

Kakšne maske vse smo videli ta dan. Komaj čakamo naslednje leto, da spet potegnemo ven kostume in se prelevimo v kaj posebnega.

učiteljici Danijela in Ivica