Proslava za dan samostojnosti in enotnosti

Pred 26 leti, 26. 12. 1990, smo se Slovenci odločili, da bomo  živeli v samostojni Sloveniji. Takrat se je rodila naša domovina in v spomin na ta dogodek smo 23. 12. 2016 pripravili šolsko proslavo.

Učenci so s svojo srčnostjo predstavili sošolcem lepoto in bogastvo naše Slovenije. Proslavo je s svojimi spomini obogatil g. Miran Krušič, ki je pomagal pri nastajanju naše domovine. Zaradi njega in drugih dobrih ljudi so danes v naši domovini doma tudi pravljice, smeh in sanje. In zaradi teh najboljših ljudi lahko danes pripovedujemo zgodbe o preteklosti, sedanjosti in prihodnosti Slovenije v najlepšem jeziku, našem maternem jeziku – slovenščini.

Ob bogatem programu in prijetnem druženju smo ugotovili, da smo lahko ponosni, ker imamo domovino, v kateri se nam dobro godi. Zato jo čuvajmo kot punčico v svojem očesu, kot toplo gnezdo na drevesu in naj ima vedno prostor  v naših najlepših spominih.

Darinka Jelić –  Bizjak in Bojana Verčkovnik