Državno matematično tekmovanje Računanje je igra

V soboto, 13. 4. 2024, so se trije učenci naše šole in sicer Nejc Klinc, Miha Pristovnik in Žan Cvetko Žonta, udeležili državnega matematičnega tekmovanja Računanje je igra. Pot nas je vodila po s soncem obsijani Sloveniji vse od Slovenske Bistrice do z gorami obdanih Jesenic. Tam so nas toplo sprejeli s prigrizki in uvodnim nastopom učencev osnovne šole Poldeta Stražišarja Jesenice. Vsi tekmovalci so prejeli tudi prisrčna darila, ki so jih izdelali učenci 8. in 9. razredov šole gostiteljice. Letos nas ni sprejel škratek, ker je zbolel, nas je pa lepo pozdravila Mojca, prav tista, ki jo je nekoč slepote ozdravila teta Pehta. Po uvodnem pozdravu, so se učenci odpravili po razredih, kjer jih je čakalo pisanje tekmovalnih nalog. Po dobrih 45 minutah pisanja smo se odpravili proti gledališču Toneta Čufarja Jesenice, kjer smo si ogledali gledališko predstavo »Izpolnjene sanje«. Po predstavi smo se vrnili v šolo, kjer je sledila razglasitev rezultatov. Nato smo se okrepčali še s kosilom in se odpravili nazaj proti Slovenski Bistrici.

Iskrene čestitke našim učencem za uvrstitev na državno tekmovanje.

Učiteljici Mija Primec in Jasna Potočnik