Čarobni december v 3. razredu

Praznične lučke po mestih in vaseh so naznanile prihajajoče praznike, čas druženja, lepih misli, želja in obdarovanj. Tudi v šoli smo si pričarali praznično vzdušje. Razredi in šolski hodniki so zažareli v novi, čarobni podobi, obiskal nas je Miklavž; omamni vonj po božiču pa so nam pričarali piškoti, ki smo jih pekli v učnem stanovanju. V razredu smo postavili tudi smrečico, manjkali so samo še okraski. Zato smo v četrtek, 12. 12. 2019, povabili naše starše na božično-novoletno ustvarjalnico in čajanko, kjer smo skupaj izdelali okraske. Spretni prstki so z veliko truda in pomočjo staršev ustvarili čudovite okraske, s katerimi smo okrasili smrečico.  Naš trud pa ni bil zaman, saj so nas pod smrečico pričakala prav posebna darila, za katera smo poskrbeli kar sami. Vas zanima kako? Že na začetku šolskega leta smo se pridružili Uneskovemu projektu »Menjaj sanje in branje«, katerega cilj je podariti knjigo, ki je ne potrebujemo. Tako smo učenci in tudi naši starši med svojo domačo zbirko knjig izbrali knjige, ki smo jih bili pripravljeni podariti in jih prinesli v šolo. Tako smo v razredu imeli kar lepo zbirko otroških knjig in knjig za odrasle, ki smo jo dopolnjevali prav do dneva naše ustvarjalnice. Ko smo okrasili razredno smrečico, je vsak učenec zavil svojo knjigo, jo opremil s številko in položil pod smrečico. Prav tako so svoje knjige zavili tudi starši in jih položili pod smrečico. Sledilo je žrebanje številk in iskanje  darila – knjige. Vsi smo se »novih« knjig zelo razveselili. Takoj smo jih prelistali, pogledali kakšno knjigo je dobil sošolec, oče, mama, sestra, se pogovarjali, katere knjige smo že prebrali ter se ob dišečem čaju, slastnih piškotih in božičnih pesmih družili do zgodnjega večera. S toplino v srcu smo se poslovili, saj je vsak od nas podaril nekaj svojega in s tem nekomu polepšal praznične dni.

Učiteljica Bojana in učenci 3. razreda