Novi projekt DigComp PP na OŠ Minke Namestnik-Sonje Slovenska Bistrica

V okviru javnega razpisa »Razvoj digitalnih kompetenc in temeljnih znanj računalništva in informatike 2024 – 2026« v okviru Ministrstva RS za vzgojo in izobraževanje ter Evropske Unije – NextGenerationEU je Fakulteta za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru pridobila projekt Digitalne kompetence za področje posebnih potreb (DigComp PP). Projekt se bo izvajal z namenom krepitve digitalnih kompetenc učencev s posebnimi potrebami.

Osnovna šola Minke Namestnik-Sonje Slovenska Bistrica se je projektu pridružila kot konzorcijski partner z namenomrazviti in implementirati prilagojene programe, ki bodo izboljšali digitalne veščine učencev s posebnimi potrebami, kar bo prispevalo k boljšim učnim rezultatom in večji vključenosti učencev s posebnimi potrebami v učni proces.

Hkrati se bodo učitelji ter drugi strokovni delavci izobraževali in usposabljali za učinkovito uporabo novih digitalnih orodij in metodologij. Tako bodo lahko bolje podpirali učence s posebnimi potrebami.

V okviru projekta bodo razviti in implementirani prilagojeni izobraževalni programi s sodobnimi digitalnimi orodji in vsebinami, ki bodo posebej prilagojeni potrebam učencev s posebnimi potrebami.

Člani razvojnega tima na OŠ Minke Namestnik-Sonje Slovenska Bistrica: Klavdija Fridrih Gošnjak, Katja Sagadin, Milan Bunić, Eva Svenšek, Silva Potočnik, Barbara Hojs in Mija Primec

Vodja projekta: ddr. Boris Aberšek

Člani projektnega tima na FNM UM: dr. Andrej Flogie, dr. Maja Kerneža, asist. Dejan Zemljak, Maja Vičič Krabonja

Konzorcijski partnerji projekta: Univerza v Mariboru (Fakulteta za naravoslovje in matematiko), Univerza na Primorskem (Pedagoška fakulteta) ter devet vzgojno-izobraževalnih zavodov:

• Osnovna šola Glazija
  • II. Osnovna šola Žalec