14.Občinsko tekmovanje ekip OŠ v prvi pomoči

Vsak dan mimo  našega Doma hitijo reševalna vozila s prižgano siren. Otroci postanejo zaskrbljeni  in sočutni, le kaj se je zgodilo, tudi jaz bi rad znal pomagati. Vsako znanje, tudi znanje prve pomoči, je treba vedno znova obnavljati in nadgrajevati. Znanje  prve pomoči pomeni, znati pomagati sebi in drugim na kraju nesreče in triažno oskrbeti  poškodovanca. Domski otroci so pridno prihajali na vaje, kjer smo se učili previjati rane,  imobilizirati zvine sklepov, s povoji, trikotno ruto, prepoznati vitalne znake, kako poklicati na številko 112, kaj sporočiti strokovni ekipi, ostati s poškodovancem in ga opogumljati.
Vse to pa zmoremo le, če smo  opremljeni z znanjem in sočutjem. Nejc, Sandi in Rebeka so se udeležili 14.občinskega tekmovanja ekip OŠ v prvi pomoči, pod okriljem OZ RK  Slov. Bistrica. Tekmovalci so morali oskrbeti poškodovanca z opeklino roke, poškodovanca  s hudo krvavitvijo iz nadlahti, nezavestnega poškodovanca z zvinom gležnja in oživljati poškodovanca  na lutki in s pomočjo AED – avtomatskega defibrilatorja.  Predsednik ocenjevalne komisije dr. Janko Predan je pohvalil vse ekipe OŠ, saj so vsi  zmagovalci življenja, s svojim znanjem življenje znajo ohranjati.

Se vidimo na 15.tekmovanju, je dejal Nejc, kar sta pritrdila tudi Sandi in Rebeka.

Mentorica  MČRK

Metka  Doberšek