Teden otroka: obisk vojakov

V tednu otroka, ki nosi naslov Prinesimo sonce v šolo, smo v šolo »prinesli« vojake slovenske vojske. Priključili smo se druženju otrok vrtca Otona Župančiča Slovenska Bistrica enota Ozka ulica in trem vojakom. Natančneje dvema vojakinjama in enemu vojaku.

Ugotovili smo, da znamo zelo mirno stati (po vojaško), da znamo izvrševati ukaze in se bojno opremiti s čelado, nahrbtnikom, plinsko masko in taktnim jopičem. Vojaki so nam pokazali jutranjo telovadbo in hojo čez ovire. Po svojih sposobnostih smo naloge poslušno izvršili in komaj čakali počitka.

Glavna ugotovitev obiska je bila, da se lahko pridružimo slovenski vojski, saj smo vsi znali šteti do dve, kot si pri njih sledijo povelja pri izvajanju telovadbe 1-2-1-2-1-2.