Tamara, Nejce, Timi in Sandi pridno nabirajo kondicijo v Fitnes centru Elipsus. Vsak četrtek se odpravimo na vadbo. Učenci se seznanjajo z vadbo v fitnesu, se družijo, »zlivajo« s širšim socialnim okoljem in se učijo poskrbeti zase. Pomembno je pokazati, da smo šole s prilagojenim programom odprte institucije. Različne neupravičene stigme želimo odpraviti ali vsaj prispevati k njihovemu zmanjševanju. Pokazati želimo, da se kot šola trudimo in da smo potrebni in pomembni za otroke s takšnimi in drugačnimi »potrebami«. Še več, tudi s takšnimi dejavnostmi učencem pomagamo razvijati njihova močna področja in jim olajšati vključevanje v širše lokalno okolje.

Pomlad bo kmalu tukaj. Nogometni turnirji in druge športne aktivnosti se bližajo. Mi bomo pripravljeni.

Hvala Fintes centru Elipsus za razumevanje in podporo našim idejam.

Janko Stergar