»PRAZNA VREČA NE STOJI POKONCI!«

V petek, 17. 11. 2017, smo ugotovili, da prazna vreča res ne stoji pokonci. Ko smo jo napolnili z jabolki, pa je stala. Spoznali smo, da lačni ne moremo razmišljati, sodelovati in se učiti, zato je zelo pomembno, da zajtrkujemo že pred prvo šolsko uro.

Tokrat smo ponovno imeli priložnost, da zajtrkujemo v šoli. Najprej smo se zbrali v šolski knjižnici, kjer sta nam učiteljica Kristina in Ksenija predstavili, kaj bomo danes jedli in kako pridelujemo ekološka živila.

Učenci PPVI smo se skupaj z učitelji zbrali v večnamenskem prostoru doma, kjer smo potem, ko smo izvedeli, kaj bomo jedli, še zapeli in zaplesali.

Cel teden smo pridno izdelovali čebelice, ki smo jih uporabili pri pogrinjku. Na kruh smo si namazali maslo in med, popili smo mleko in se na koncu posladkali z jabolkom. V prijetnem vzdušju smo pojedli zajtrk s svojimi sošolci in učitelji.

Pripravila:
Kristina Višaticki