Kostanjev piknik

Poletja je konec, jesen je tu in z njo tudi kostanj, eden od simbolov tega letnega časa. Kostanj lahko naberemo v najbližjem gozdu, kar je tudi enkratna priložnost za rekreacijo. V tednu otroka smo v našem domu, na šolskem dvorišču, pripravili prav posebno druženje. Pripravili smo si kostanjev piknik. Najboljši kostanj  je seveda v pravi družbi, kar je tudi eden izmed namenov kostanjevega piknika. Rokovanje z rezili, zlaganje papirnatih kornetov, kurjenje ognja, pečenje in mešanje kostanja, skrb za požarno varnost, druženje, petje pesmi, pripovedovanje anekdot in še kaj se je mešalo v tem popoldnevu. Mamljiv in omamen vonj po pečenem kostanju je prav vabil v našo družbo. Preživeli smo lep dan v dobri družbi, ob smehu in na svežem zraku.

Renato De Corti